18 січня у Житомирській обласній філармонії ім. Святослава Ріхтера підбили підсумки діяльності  СДЮСШОР з футболу “Полісся” у 2017 році. Виконуючий обов’язки директора школи Микола Скримінський вважає, що цей рік став для закладу дуже вдалим, адже було чимало перемог, а поразки зробили тільки сильнішими. Він розповів, чим жила СДЮСШОР у минулому році та які досягнення здобули вихованці школи.

“Учні СДЮСШОР з футболу “Полісся” вибороли чимало призових місць у 2017 році. Команда 2000 р. н. стала володарем Кубку України з футзалу. Вихованці школи 2001 р.н. здобули титул чемпіона Житомирської області з футболу, команда 2003 р.н. стала срібним призером, команда 2000 р.н. – бронзовим призером у цьому ж змаганні. Діти 2004 р. н. – переможці Міжнародного турніру, який нещодавно відбувся в Нетішині. Без жодного програшу відіграла перше коло у Чемпіонаті України з футзалу команда 2005 р. н”. За свої заслуги гравці та тренери були нагороджені подяками та цінними призами.

У 2017 році “Полісся” започаткувало Міжнародний турнір пам’яті першого директора школи, заслуженого тренера України, майстра спорту СРСР Сюсюри Миколи Петровича. В. о. директора розповів, що цей захід відтепер буде проводитися щороку, і у ньому також братимуть участь провідні команди з усієї України. Традиційно школа провела Всеукраїнський турнір з футболу пам’яті першого президента ФФУ, заслуженого тренера України Баннікова Віктора Максимовича.

Ще одним досягненням СДЮСШОР з футболу спільно з ФК “Полісся” було створення команди U-19, яка дає можливість випускникам школи продовжити кар’єру професійного футболіста. До речі, вихованець СДЮСШОР “Полісся” Руслан Малиновський грає за збірну України і за бельгійський ФК “Генк”. А за день до річного звіту, 17 січня, футбольна альма-матер Руслана отримала платіж солідарності за трансфер Малиновського в цей клуб.

Окрім Руслана, багато учнів школи грають за юнацькі збірні України та захищають кольори багатьох провідних команд країни, також у 2017 році 11 вихованців СДЮСШОР грали у житомирському ФК “Полісся”. Чи не найголовнішою перемогою ДЮСШ “Полісся” у минулому році є повернення статусу спеціалізованої школи олімпійського резерву. Такий подарунок від Міністерства молоді та спорту України “Полісся” отримало перед новорічними святами – 28 грудня.

“Для того, щоб отримати статус спеціалізованої школи олімпійського резерву треба виконати 11 критеріїв. Це питання до інфраструктури школи, наявності полів. Але найголовніше, це наявність не менше двох вихованців, які грають за збірну України, і не менше трьох гравців Прем’єр-ліги. Насправді назва “СДЮСШОР” – це визнання якості нашої роботи. Якби ми не мали кваліфікованих тренерів і талановитих вихованців, то отримати такий статус було б нереально”, – зазначив Микола Скримінський. Він також перелічив усі переваги підвищення категорійності школи.

 – По-перше це статус, по-друге – визнання, по-третє це додаткові кошти, адже з’являється можливість фінансуватися не лише з міського бюджету, але із Міністерства молоді та спорту України і Національного олімпійського комітету. Це нові можливості для нашої школи, які ми будемо використовувати.

Нагадаємо, що СДЮСШОР з футболу “Полісся” існує в Житомирі вже майже 40 років і є не тільки найбільшою школою в місті, але і в області. Станом на 01.01.2018 року, у ній навчаються 539 вихованців різних вікових груп і працює 14 тренерів, заклад нараховує 36 спортивних груп.

Юлія Оріховська, Спортивний Житомир